JAKIEJ WERSJI NODE UŻYWAĆ DO SHAREPOINT FRAMEWORK?

Jakiej wersji Node.js potrzebujesz do budowania SharePoint Framework?

  • jeśli używasz najnowszej wersji SharePoint Framework, użyj LTS Node.js pasującej do daty wydania twojej wersji SharePoint Framework (wersja 12 lub 10 była aktualna w momencie pisania tego artykułu)
  • kiedy budujesz projekty dla SharePoint 2019, używaj Node.js v8
  • kiedy budujesz projekty dla SharePoint 2016, używaj Node.js v6

Node.js LTS, ale w której wersji…

Node.js wykorzystuje koncepcję Long Term Support (LTS) do oznaczania wersji zalecanych do wspólnego użytku przez aplikacje.

Firma Microsoft zobowiązuje się do obsługi wersji NTS.js LTS dostępnej w momencie wydania określonej wersji SharePoint Framework i jego generatora Yeoman.

W momencie, gdy SharePoint Framework 1.1.0 został wydany, Node.js LTS był w wersji 6. Kiedy Microsoft wypuścił wersję 1.4.1, Node.js LTS miał wersję 8. W chwili pisania tego artykułu Node.js LTS był w wersji v10 i v12 .

Mimo że najnowsza wersja generatora Yeoman programu SharePoint Framework jest w stanie tworzyć projekty w oparciu o poprzednie wersje SharePoint Framework, sam generator jest testowany z wersją LTS Node.js. Wersja, która nie była dostępna, gdy starsza wersja SharePoint Framework została pierwotnie wydana!

Teoretycznie wszystko powinno działać dobrze. W końcu nowa wersja Node.js niekoniecznie oznacza wprowadzanie przełomowych zmian. Ale może się okazać, że dojdzie do sytuacji, gdy generator stworzy nowy projekt, ale sam projekt się nie zbuduje. Czy warto w takim razie ryzykować?

Stawiaj na brak błędów

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko awarii i walki z błędami, powinieneś trzymać się wersji LTS Node.js odpowiadającej wersji SharePoint Framework, którego będziesz używać. W końcu jest to wersja, z którą został przetestowany. Jeśli coś jest nie tak, prawdopodobnie będzie to spowodowane twoim kodem, a nie wersją Node.js.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *